Odkazy, které by Vás mohly zaujmout

Nahlásit neaktuální obsah

Ranč v sedle

Nabízíme > Jezdecké kroužky pro děti

Jezdecký kroužek

Kroužek je zaměřen na péči o koně a jízdu na něm ve westernovém stylu. Pobyt dětí u koní má vliv na jejich fyzickou i psychickou kondici. Děti si jízdou na koni upevňují správné držení těla, zlepšují koordinaci a fyzickou zdatnost. Děti aktivně trénují soustředěnost a empatii. Učí se překonávat překážky, a být trpělivé. 

Vedoucí kroužku je vyškolený cvičitel jezdectví s certifikátem, se střední zemědělskou školou - obor chov koní. Při práci s dětmi u koní se v první řadě dbá zvýšené pozornosti na bezpečnost, aby se minimalizovala jakákoli rizika. Přihlásit se mohou děti ve věku od 10ti let bez ohledu na předchozí zkušenosti. Mohou se tedy přihlásit děti naprosto nezkušené i ty zkušenější.

Nahlásit neaktuální obsah

Co bude náplní kroužku

V kroužku se děti vedle jízdy na koni v kruhové jízdárně nebo přírodou budou učit i dalším činnostem, s chovem koní spojeným. Děti se budou učit o krmení koní, čištění a péči o koně, péči o stáj a boxy. Součástí činnosti dětí je i péče o sedlový materiál a další postroje. Činnost bude vždy uzpůsobena podle momentálního počasí.

 

Nahlásit neaktuální obsah

kde bude kroužek probíhat

Jezdecký kroužek bude probíhat na Ranči v sedle. Zde se nachází stáje, sedlovna a klubovna vč. wc.

Nahlásit neaktuální obsah

Pro koho je kroužek určen

Přihlásit se můžou děti od 10ti let bez ohledu na předchozí zkušenosti. Počet dětí v kroužku je maximálně deset, z důvodu individuálního přístupu ke každému z nich.

Nahlásit neaktuální obsah

Termíny

kroužek probíhá vždy v sobotu od 9h do 13h

Nahlásit neaktuální obsah

Cena kroužku

Cena za kroužek (tedy 4h) je 300,-. Platba je možná buďto hotově vždy v den kroužku, nebo předplacením libovolného počtu "lekcí", kdy zapíšeme opět v den kroužku.

Nahlásit neaktuální obsah

Co s sebou ke koním

Dítě docházející do kroužku musí mít pevnou kotníčkovou obuv, v případě nepříznivého počasí jsou vhodné i holínky. Při jízdě na koni je nutné mít dlouhé kalhoty nebo jezdecké kalhoty, pružné rifle a další oblečení vhodně přizpůsobené počasí. Při nepříznivém počasí je možnost být v klubovně, ale po většinu času se budou děti pohybovat venku.

Vlastní jezdecká helma s tříbodovým uchycením není podmínkou, jezdecké helmy máme k zapůjčení.

 

Dále doporučujeme přibalit dětem pití a svačinu.

Nahlásit neaktuální obsah

Doporučení a jiná upozornění

  • Při práci se zvířaty je nutné mít naočkované povinné očkování. Doporučujeme se informovat o dalších dostupných nadstandardních očkováních.
  • Kvůli rizikům, která vyplývají z pádu z koně, doporučujeme mít zřízené úrazové pojištění. V případě zájmu vám můžeme vhodné pojištění zřídit, bližší info na tel.: 775 177 582.
  • Pokud se dítě nemůže dostavit na jezdecký kroužek, je nutné tuto skutečnost zřizovateli (min. 3h před začátkem kroužku) oznámit telefonicky nebo SMS zprávou na tel.č. 776 595 650. Hodina bude dítěti vykompenzována formou dárkového poukazu v hodnotě 250 kč, jen v případě omluvení nepřítomnosti.
  • Dítě je povinno poslouchat pokyny vedoucích kroužku a ostatních cvičitelů ve stáji se nacházejících a řídit se jimi.
Nahlásit neaktuální obsah
Už jste u nás jeli na koni?
 
52% (50558)
 
47% (45933)
Kterého našeho koníka máte nejraději...?
Sunny Black Mane
 
9% (30985)
Elisabet Billy Bar
 
9% (28830)
Glorify Gun
 
8% (28455)
Chelsy Dunnit Star
 
8% (27541)
Sendy Dunnits Blood
 
8% (28409)
Sally
 
8% (28456)
Jimmy Jap Frackles
 
9% (29118)
Ziggie alias Ťuťa
 
8% (27659)
Cassidy
 
8% (28499)
Coni
 
8% (26405)
Spike
 
8% (26182)
Brůťa
 
8% (25817)